Wszyscy zawodnicy AF Racing Team Ducati Toruń w sezonie 2019 startują na niezwykłych motocyklach, najnowszym modelu wyścigowym włoskiego producenta – Ducati Panigale V4 R.

V4 R to nowość od Ducati, sportowa perfekcja, rewolucyjny model z legendarnej już rodziny Panigale. To ekstremalna maszyna o ogromnym potencjale sportowym, flagowy model Ducati w zakresie osiągów. Panigale V4 w specyfikacji R ma w przyszłym sezonie zawojować cykl Mistrzostw Świata Superbike (WSBK – World Superbike) i szereg innych serii! Motocykl stworzony do rywalizacji i wygrywania.

Egzemplarze przystosowane przez AF Motors do walki w Mistrzostwach Europy Centralnej Alpe Adria to maszyny w najbardziej topowej sportowej specyfikacji. Pod kątem technologicznym nie odbiegają one od motocykli przystosowanych nawet do Mistrzostw Świata Superbike – WSBK.

Ducati – według wielu najbardziej pożądane motocykle świata

SPORT I EKSKLUZYWNY STYL

Marka dzięki wyrafinowanemu włoskiemu stylowi, który miał proste przełożenie na niezwykły design, a także nieprzeciętnym właściwościom jezdnym bardzo szybko zdobyła rozgłos i szerokie uznanie nie tylko w słonecznej Italii, ale także daleko poza jej granicami. Ducati stało się jednym z symboli najbardziej zaawansowanej włoskiej myśli technologicznej.

W losy Ducati jako marki od dziesięcioleci wpisany jest wyczynowy sport motocyklowy, rywalizacja na najwyższym poziomie mistrzowskim. Maszyny włoskiego producenta absolutnie dominowały w ostatnich dwóch dekadach w oficjalnych Mistrzostwach Świata Superbike (World Superbike FIM). Od początku tego czempionatu (czyli 1988 roku) zawodnicy startujący na rumakach rodem z Bolonii aż 14-krotnie sięgali po indywidualne mistrzostwo globu. Do tego doszło 18 (!) tytułów mistrzowskich w kategorii producentów.

Ducati o sukcesy z powodzeniem walczy też w drugim z najbardziej prestiżowych cykli wyścigowych na świecie, czyli MotoGP. W 2007 roku australijski zawodnik Casey Stoner jeżdżący na Ducati GP7 Desmosedici zdobył mistrzostwo świata w tej królewskiej klasie. Sezon 2018 w MotoGP włoski team zakończył z aż trzema tytułami wicemistrzowskimi – w klasyfikacjach kierowców, zespołów i producentów.