2017 03 WMMP Poznan 10726DUCATI TORUŃ MOTUL TEAM to producencki zespół, który powstał w 2014 roku dzięki współpracy Inter Cars S.A. – polskiego importera renomowanych motocykli Ducati z wiodącym dealerem „rumaków z Bolonii” – firmą AF Motors z Torunia. Na czele teamu stanął Dariusz Małkiewicz, dyrektor zarządzający drugiej z tych firm.

 – To jedyny w Polsce zespół wyścigowy, który w unikalny sposób łączy sportowe wyniki z niezwykłą estetyką designu i pasją do motocykla – mówi Krzysztof Król, dyrektor Biura Importera Inter Cars S.A., który sam również amatorsko ściga się na Ducati. – Ta marka od zawsze była bardzo blisko bardzo blisko sportu. Motocykle Ducati, jak mówią ich twórcy, posiadają sportowe DNA. Nic więc dziwnego, że staramy się, aby Ducati wróciło do sportu w Polsce. Już w poprzednim, debiutanckim sezonie zespół osiągnął sukcesy w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Mamy duże nadzieje, że w tym roku przy wsparciu nowych sponsorów team pokusi się o jeszcze lepsze wyniki.

W podobnym, bardzo optymistycznym tonie wypowiada się Dariusz Małkiewicz, dyrektor zarządzający AF Motors, czyli toruńskiego dealera marki, pełniący jednocześnie rolę menedżera DTMT.2017 03 WMMP Poznan 01088

To nasz drugi sezon wyścigowy. Ubiegły rok zakończyliśmy trzecią pozycją w zbiorczej klasyfikacji producenckiej. To niewątpliwie dobry wynik, jak na debiutujący zespół. W tym roku liczymy na więcej – stwierdza team manager. – W naszej ekipie startują bardzo różni zawodnicy, z mniejszym i większym doświadczeniem torowym, lecz ich wszystkich niewątpliwie łączy przynajmniej jednak bardzo istotna cecha: ambicja. Śmiało mogę powiedzieć, że mamy duży potencjał. Przemawiają za tym najlepsze motocykle, świetny zespół i mnóstwo entuzjazmu.

Barw zespołu w sezonie 2015 będą bronili: Marcin Walkowiak, Robin Kraaikamp, Piotr Prendota i Maciej Ukleja. Okazjonalnie na torze pojawia się też Dariusz Małkiewicz. Zawodnicy Ducati Toruń Motul Team reprezentują jednocześnie Motosport Team Toruń, klub formalnie należący do Polskiego Związku Motorowego. Bazą DTMT, jak jest to zapisane choćby w nazwie, jest Gród Kopernika, gdzie swoją siedzibę ma AF Motors i mieści się serwis patronacki zespołu. Piotr Prendota pełni jednocześnie funkcję rzecznika prasowego teamu.

Wszyscy zawodnicy DTMT startują na motocyklach Ducati 1199 Panigale R. Rodzina Panigale to maszyny stworzone przez włoskich konstruktorów z myślą o tych, dla których drogą bardzo często bywa tor. W wersji R to prawdziwa sportowa perfekcja! Nawet egzemplarze „cywilne”, dostępne w salonach dealerskich, to tak ekstremalne motocykle, jakby żywcem wzięte z najszybszych torów wyścigowych świata. 1199 Panigale R to niesamowity superbike stworzony do rywalizacji i wygrywania! Ogniste „rumaki” DTMT dzięki serwisowi AF Motors maszyny to maszyny w najbardziej topowej sportowej specyfikacji.

2017 02 WMMP Slovakiaring 02625Sponsorem Tytularnym i Parterem Technicznym Zespołu została uznana marka MOTUL, która wspiera ekipę swoim bardzo bogatym, wieloletnim doświadczeniem na polu sportów motorowych.

Ekipa techniczna to zespół mechaników z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze serwisowej motocykli wyścigowych.

Zespół rywalizuje w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Jakie cele sportowe stawia sobie team zespół na nadchodzący sezon?

Marcin jest jednym z najważniejszych pretendentów do tytułu mistrza Polski – ocenia Darek Małkiewicz. – Robin ostrzy sobie pazury na Top5, a nawet celuje w podium. Z kolei Piotr i Maciej marzą o lokatach w pierwszej dziesiątce.

Zespół Ducati Toruń Motul Team wspierają: polski oddział Motul Deutschland GmbH, Bank BNP Paribas Fortis, Inter Motors 3M, Autokolor, PPG i Kraaitech