SUKCES ZRODZONY Z PASJI

 

AF RACING TEAM DUCATI TORUŃ  to producencki zespół, który powstał w 2014 roku dzięki współpracy Inter Cars S.A. – polskiego importera renomowanych motocykli Ducati z wiodącym dealerem „rumaków z Bolonii” – firmą AF Motors z Torunia. To właśnie Ducati Toruń od początku istnienia teamu zapewnia serwis maszyn, szerokie wsparcie logistyczne oraz wsparcie finansowe. Od bieżącego sezonu, 2018, dealer z Grodu Kopernika jest Sponsorem Tytularnym zespołu. Firmę i team łączy osoba Dariusza Małkiewicza, dyrektora zarządzającego AF Motors i jednocześnie menedżera AF Racing Team Ducati Toruń. Torunianin sam ścigał się ze znaczącymi wynikami w aż kilku cyklach – Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski Cross Country oraz Pucharze Polski Supermoto. Teraz z powodzeniem pomaga innym zawodnikom w rozwoju ich karier.

Pasja i zaangażowanie szefostwa oraz silny i ambitny skład zawodniczy teamu przełożyły się na wyniki.

Najważniejsze dotychczasowe sukcesy:

– tytuł indywidualnego I-Wicemistrza Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2017 w klasie Superstock 1000;

 • tytuł indywidualnego I-Wicemistrza Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2016 w klasie Superstock 1000;
 • tytuł indywidualnego II-Wicemistrza Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015 klasie Superstock 1000;
 • tytuł I-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji producenckiej w klasie Superstock 1000 i II-Wicemistrzów Polski w klasie Superbike Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015;
 • tytuł II-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji producenckiej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2014;
 • tytuł II-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji klubowej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2016 (Motosport Team Toruń)
 • tytuł II-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji klubowej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015 (Motosport Team Toruń).

W sezonie 2018 AF Racing Team Ducati Toruń za priorytet stawia sobie starty w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i skuteczną walkę o tytuł Mistrza Polski w klasie Superstock 1000. Zespół po raz kolejny zamierza powalczyć o wysokie lokaty w cyklu Alpe Adria.

Aktualnie zespół reprezentują:

 • Daniel Bukowski (Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski, klasa Superstock 1000)
 • Maciej Ukleja (Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski, klasa Superstock 1000)
 • Mariusz Szerszeń (Puchar Polski, Rookie 1000)
 • Krzysztof Zaciera (Puchar Polski, Rookie 1000).

W dalszej części sezonu na torze pojawią się prawdopodobnie też Dariusz Małkiewicz i Robin Kraaikamp.

Wszyscy zawodnicy AF Racing Teamu startują na motocyklach Ducati 1199 Panigale R. Rodzina Panigale to maszyny stworzone przez włoskich konstruktorów z myślą o tych, dla których drogą bardzo często bywa tor. W wersji R to prawdziwa sportowa perfekcja! Nawet egzemplarze „cywilne”, dostępne w salonach dealerskich, to tak ekstremalne motocykle, jakby żywcem wzięte z najszybszych torów wyścigowych świata. 1199 Panigale R to niesamowity superbike stworzony do rywalizacji i wygrywania! Ogniste „rumaki” AF Racing Teamu dzięki serwisowi AF Motors to maszyny w najbardziej topowej sportowej specyfikacji. Ekipa techniczna to sztab mechaników z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze serwisowej motocykli wyścigowych.

Ogromnym atutem zespołu jest też liczna grupa wiernych kibiców, wiernych fanów marki Ducati, którzy podążają za ekipą na wszystkie zawody cyklu mistrzostw Polski. Żaden inny team startujący w czempionacie, nie ma tak doskonale zorganizowanego i barwnego fanklubu. Grupa ta doprowadziła do stworzenia na Torze „Poznań” specjalnie obrandowanej „Czerwonej Trybuny”, na której kibice AF Racing Teamu zasiadają całymi rodzinami podczas zawodów i mocno wspierają nasz zespół.

 • Ducati to coś więcej niż motocykle – podkreśla Dariusz Małkiewicz, szef zespołu. – To marka, która w szczególny sposób łączy ludzi na całym świecie, zaraża ich wspólną, wielką pasją, sprawiając, że tworzą jedną niezwykłą moto-rodzinę. Właśnie dzięki temu nasz zespół ma najbardziej widoczną i najlepiej zorganizowaną grupę kibiców spośród wszystkich ekip biorących udział w wyścigowych mistrzostwach Polski i pucharze kraju. Wiemy, że zawsze możemy liczyć na wsparcie naszych fanów. Oni są z nami na dobre i złe. Ducati też w szczególny sposób łączy sportowy potencjał i wyniki z niezwykłą estetyką, wynikającą z wyrafinowanego włoskiego stylu i ponadczasowego designu. My udowadniamy, że Ducati to nie tylko piękno, ale też kapitalne maszyny ze sportowym DNA, dla których naturalnym środowiskiem są tory wyścigowe.

 

SPONSOREM TYTULARNYM ZESPOŁU w sezonie 2018 jest firma AF MOTORS – DUCATI TORUŃ.

Parterem Technicznym Zespołu została uznana marka MOTUL, która od początku istnienia zespołu wspiera ekipę swoim bardzo bogatym, wieloletnim doświadczeniem na polu sportów motorowych.

AF Racing Team wspierają ponadto: Dunlop Motorsport, Autokolor, BGŻ BNP Paribas, PPG, Fabryka Klimatu, Trans-Buła, Carbott Composites, GładkiTrans, Kraaitech.