team_danielDaniel Bukowski

motocyklista, zawodnik

Przynależność klubowa: Automobilklub Wielkopolski

Znany wszystkim jako „Buła” zawodnik pojawił się na torach WMMP w 2007 roku, z miejsca wygrywając Puchar Polski Rookie 600 i przenosząc się do mistrzowskiej klasy. Od tamtej pory z sukcesami startował w klasach Stocksport 600, Supersport, w której został mistrzem Polski i Superstock 600, w której dwukrotnie sięgał po puchar Alpe Adria.

Po tych występach przeniósł się w minionym sezonie do klasy Superbike, gdzie wywalczył tytuł II Wicemistrza Polski i będzie starać się poprawić swoje osiągnięcie na motocyklu Ducati.

Maciej Ukleja

motocyklista, zawodnik

Przynależność klubowa: Stowarzyszenie Motosport Team Toruń

Maciej przez lata jeździł Harleyem i motocyklami turystycznymi. W pewnym momencie doszedł do wniosku, że w swojej motopasji szuka jeszcze czegoś więcej. I tak w 2012 roku spróbował swoich sił na Torze Poznań na 100-konnym Ducati 748. Po tym zdarzeniu szybko zmienił maszynę na mocniejszą, a konkretnie na Ducati 848evo.

W 2013 roku uczył się jazdy torowej na Torze Poznań pod okiem dwóch Darków, uczestników mistrzostw Polski, by w kolejnym sezonie dołączyć do powstającego Ducati Toruń Teamu. Zdobył licencję wyścigową B i startując w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski na Ducati Panigale 1199 reprezentował zespół w klasie Rookie 1000. W tym czasie Maciej aż kilkukrotnie poprawiał swój osobisty rekord krążenia na „Poznaniu”, uzyskując ostatecznie rezultat poniżej 1 minuty 40 sekund. W sezonie dwukrotnie stawał na podium poszczególnych rund, by mistrzostwa ostatecznie ukończyć na dobrym ,szóstym miejscu.

Równoległe starty w Mistrzostwach Pucharu Poznańskiego pomogły mu podnieść swoje umiejętności. Stawał w nich na każdym stopniu podium. Finalnie puchar ten zakończył na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej.

W sezonie 2015 Maciej wystartował w WMMP jako zawodnik Ducati Toruń Motul Team w klasie Superstock 1000, kończąc mistrzostwa na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej.

team_szerszenMariusz Szerszeń

motocyklista, zawodnik

Przynależność klubowa: Automobilklub Wielkopolski

Swoją przygodę z wyścigami motocyklowymi rozpoczął w 2013 roku, stając na podium w swoim debiucie w klasie Pretendent rundy Pucharu Polski. Na kolejny sezon przeniósł się do Daytona Cup, gdzie dwukrotnie stanął na podium, dopóki uraz kręgosłupa nie wykluczył go na resztę sezonu.

Mariusz powrócił do rywalizacji w sezonie 2015, kończąc sezon na 10. miejscu w klasie Rookie 1000 i liczy na poprawę swojego wyniku w barwach Ducati Toruń Motul Team.

team_darekDariusz Małkiewicz

motocyklista, zawodnik, szef Ducati Toruń Motul Team

Przynależność klubowa: Stowarzyszenie Motorsport Team Toruń

Darek rozpoczął ściganie w 2006 roku od klasy Superstock 600 Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, gdzie jego najlepszym osiągnięciem było 4. miejsce w wyścigu na Torze Poznań. Po trzech latach zamienił motocykle wyścigowe na off-roadowe. Od roku 2009 starował w zawodach Cross Country w Pucharze PZM, gdzie regularnie meldował się na podium.

W latach 2013-2014 wziął również udział w kilku wyścigach Supermoto Pucharu PZM, gdzie także zajmował miejsca na podium.

W 2014 roku przyczynił się do powstania zespołu wyścigowego Ducati Toruń Team – pod jego kierownictwem Piotr Prendota wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Rookie 1000 oraz stawał na podium wyścigów. Marcin Walkowiak w klasie Superstock 1000 również regularnie zdobywał podia, sezon kończąc na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Choć w sezonie 2015 poświęcił się głównie prowadzeniu ekipy, wystartował w czterech rundach WMMP, a jego najlepszym wynikiem było szóste miejsce w rywalizacji na Torze Poznań.