team_darekDariusz Małkiewicz

motocyklista, zawodnik, szef AF Racing Team Ducati Toruń

Przynależność klubowa: Stowarzyszenie Motorsport Team Toruń

Darek rozpoczął ściganie w 2006 roku od klasy Superstock 600 Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, gdzie jego najlepszym osiągnięciem było 4. miejsce w wyścigu na Torze Poznań. Po trzech latach zamienił motocykle wyścigowe na off-roadowe. Od roku 2009 starował w zawodach Cross Country w Pucharze PZM, gdzie regularnie meldował się na podium.

W latach 2013-2014 wziął również udział w kilku wyścigach Supermoto Pucharu PZM, gdzie także zajmował miejsca na podium.

W 2014 roku przyczynił się do powstania zespołu wyścigowego Ducati Toruń Team – pod jego kierownictwem Piotr Prendota wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Rookie 1000 oraz stawał na podium wyścigów. Marcin Walkowiak w klasie Superstock 1000 również regularnie zdobywał podia, sezon kończąc na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Choć w sezonie 2015 poświęcił się głównie prowadzeniu ekipy, wystartował w czterech rundach WMMP, a jego najlepszym wynikiem było szóste miejsce w rywalizacji na Torze Poznań.

W kolejnych sezonach Dariusz Małkiewicz w zawodach startował stosunkowo rzadko. Wynika to z tego, że jest bardzo zaangażowany w starty zawodników prowadzonego przez niego zespołu. W dalszej części tegorocznego sezonu z pewnością jednak także jego zobaczymy na motocyklu.

team_danielDaniel Bukowski

motocyklista, zawodnik

Przynależność klubowa: Automobilklub Wielkopolski

Znany wszystkim jako „Buła” zawodnik, który pojawił się w wyścigach w 2007 roku, z miejsca wygrywając Puchar Polski w klasie Rookie 600 i zaraz po tym sukcesie szybko przenosząc się do najważniejszego krajowego cyklu, czyli Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Od tamtej pory z sukcesami startował w klasach: Stocksport 600, Supersport (w której w 2011 roku został mistrzem Polski) i Superstock 600, w której dwukrotnie sięgał po puchar Alpe Adria. Ponadto w latach 2011-2013 wywalczył dwa V i jedno VI miejsce w mistrzostwach Europy w klasie Supersport. W 2015 roku przeniósł się do klasy Superbike, gdzie wywalczył tytuł II-wicemistrza Polski.

Rok 2016 także był przełomowy w karierze Daniela. To właśnie na początku tamtego sezonu „Buła” dołączył do naszego zespołu. W debiutanckim sezonie na Ducati Wielkopolanin sięgnął po tytuł I-wicemistrza Polski w prestiżowej klasie Superstock 1000. W minionym sezonie powtórzył ten sukces. Do upragnionego mistrzostwa kraju w STK 1000 zabrakło przede wszystkim nieco więcej szczęścia. Jednak zgodnie z przysłowiem co się odwlecze… Inni z kolei mówią, że do trzech razy sztuka. Daniel Bukowski w sezonie 2018 za nadrzędny cel stawia sobie właśnie zwycięstwo w mistrzostwach Polski na Ducati. Zadanie z pewnością nie będzie łatwe, gdyż w bieżącym sezonie stawka w WMMP w klasie Superstock 1000 jest wyjątkowo mocna, gdyż poza naszymi krajowymi tuzami  o tytuł mistrza Polski walczą też bardzo mocni zawodnicy zagraniczni. Daniel Bukowski jednak jest prawdziwym wojownikiem i z pewnością fanom AF Racing Teamu dostarczy jeszcze wielu powodów do radości.

Dotychczas Daniel Bukowski ma na swoim koncie jeden tytuł Wyścigowego Motocyklowego Mistrza Polski, po cztery tytuły I-wicemistrza i II-wicemistrza kraju, mistrzostwo Pucharu Polski, po dwa tytuły mistrza i II-wicemistrza międzynarodowego cyklu Alpe Adria.

Maciej Ukleja

motocyklista, zawodnik

Przynależność klubowa: Stowarzyszenie Motosport Team Toruń

Maciej przez lata jeździł Harleyem i motocyklami turystycznymi. W pewnym momencie doszedł do wniosku, że w swojej motopasji szuka jeszcze czegoś więcej. I tak w 2012 roku spróbował swoich sił na Torze Poznań na 100-konnym Ducati 748. Po tym zdarzeniu szybko zmienił maszynę na mocniejszą, a konkretnie na Ducati 848evo.

W 2013 roku uczył się jazdy torowej na Torze Poznań pod okiem dwóch Darków, uczestników mistrzostw Polski, by w kolejnym sezonie dołączyć do powstającego Ducati Toruń Teamu. Zdobył licencję wyścigową B i startując w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski na Ducati Panigale 1199 reprezentował zespół w klasie Rookie 1000. W tym czasie Maciej aż kilkukrotnie poprawiał swój osobisty rekord krążenia na „Poznaniu”, uzyskując ostatecznie rezultat poniżej 1 minuty 40 sekund. W sezonie dwukrotnie stawał na podium poszczególnych rund, by mistrzostwa ostatecznie ukończyć na dobrym ,szóstym miejscu.

Równoległe starty w Mistrzostwach Pucharu Poznańskiego pomogły mu podnieść swoje umiejętności. Stawał w nich na każdym stopniu podium. Finalnie puchar ten zakończył na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej.

W sezonie 2015 Maciej wystartował w WMMP jako zawodnik Ducati Toruń Motul Team w klasie Superstock 1000, kończąc mistrzostwa na wysokim, szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Rok później osiągnął największy sukces w karierze, kończąc sezon mistrzostw Polski w klasie Superstock 1000 tuż za podium, na czwartym miejscu w „generalce”. Szczególnie dobry miał finisz cyklu – trzy z czterech ostatnich rund kończył na podium (raz drugi, dwukrotnie trzeci). W ubiegłorocznym sezonie Maciej Ukleja był ostatecznie ósmy.

Krzysztof Zaciera

motocyklista, zawodnik

Przynależność klubowa: Automobilklub Królewski

Najmłodszy stażem reprezentant AF Racing Team Ducati Toruń. Do zespołu dołączył w minionym sezonie. Mimo tego już w pierwszym roku startów w barwach Ducati pokazał się z naprawdę dobrej strony. Cały sezon zakończył ostatecznie na przyzwoitym, 15. miejscu. W jednej z rund uplasował się na znakomitej, czwartej pozycji, pokazując, że tkwi w nim naprawdę duży, wyścigowy potencjał.

team_szerszenMariusz Szerszeń

motocyklista, zawodnik

Przynależność klubowa: Automobilklub Wielkopolski

Swoją przygodę z wyścigami motocyklowymi rozpoczął w 2013 roku, stając na podium w swoim debiucie w klasie Pretendent rundy Pucharu Polski. Na kolejny sezon przeniósł się do Daytona Cup, gdzie dwukrotnie stanął na podium, dopóki uraz kręgosłupa nie wykluczył go na resztę sezonu.

„Super Mario” powrócił do rywalizacji w sezonie 2015, kończąc cały cykl na 10. miejscu w klasie Rookie 1000. W kolejnym zajął dość odległe, bo 22. miejsce w klasyfikacji generalnej. Rok 2016 był dla niego jeszcze bardzo pechowy. Poważna kontuzja odniesiona na początku sezonu wykluczyła Mariusza z dalszych startów.

W 2018 Mariusz powrócił bardzo zmotywowany. Nie ukrywa, że chciałby powalczyć o podium w klasyfikacji końcowej całego cyklu. Pierwszy krok, a nawet dwa ku temu już zrobił. W zawodach otwierających sezon, które odbyły się w maju na Torze „Poznań” odniósł na lada sukces, dwukrotnie stając na podium (drugie i trzecie miejsce).