AF Racing Team

AF Racing Team odsłania karty

Już w najbliższy weekend 3-5 maja na niemieckim torze Sachsenring odbędzie się pierwsza runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM, w której wystartuje AF Racing Team.

Najważniejsze informacje:

  • AF Racing Team w składzie Daniel Blin i Štépán Zuda wystartują w klasie IDM Supersport na motocyklach Ducati Panigale V2.
  • Mimo przedsezonowego upadku na torze Oschersleben młody czeski zawodnik debiutujący w zespole dostał zielone światło od lekarzy i wystartuje w ten weekend.
  • Wszystkie rundy Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM można oglądać na żywo w serwisie YouTube.

Nadszedł czas na inaugurację sezonu 2024! AF Racing Team w pełnej gotowości pojawi się na pierwszej rundzie Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM, gdzie Daniel Blin i Štépán Zuda będą reprezentować zespół w klasie IDM Supersport. Pierwsze treningi wolne już w najbliższy piątek 3 maja, a wyścigi w sobotę i niedzielę.

Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec IDM to zupełnie nowy cykl zawodów dla naszego zespołu i z pewnością pierwsza runda będzie wyzwaniem, również organizacyjnym. Zawodnicy są gotowi, motocykle przygotowane, więc nie pozostaje nic innego, jak trzymać za nas kciuki! – komentuje Magda Krasicka, manager zespołu AF Racing Team.

 

Sachsenring, czyli tor z MotoGP

Tor Sachsenring nie bez powodu jest ulubionym torem Marca Marqueza. Ten ciekawy, techniczny obiekt ma 3670 metrów długości i 13 zakrętów oraz dwie długie proste. Podczas pierwszej rundy IDM na Sachsenringu będzie rywalizować aż 6. klas wyścigowych, w tym mocno oblegana klasa IDM Supersport.

To właśnie w IDM Supersport na przygotowanych przez AF Racing Team motocyklach Ducati Panigale V2 wystartują Daniel Blin i Štépán Zuda. Tak samo jak ma to miejsce w Mistrzostwach Świata Supersport, również w IDM zawodnicy będa ścigać się na ogumieniu Pirelli.

 

Harmonogram i relacja LIVE

Pełen harmonogram znaleźć można na oficjalnej stronie IDM. Daniel i Štépán rozpoczynają swój dzień od wolnego treningu w piątek.

Piątek:

10:40 – 11:05 IDM Supersport FP1 (trening wolny)

14:20 – 14:45 IDM Supersport FP2

Sobota:

9:00 – 9:25 IDM Supersport Q1 (trening kwalifikacyjny)

12:25 – 12:50 IDM Supersport Q1

16:20 – 16:55 IDM Supersport Wyścig 1 (LIVE)

Niedziela:

9:25 – 9:35 IDM Supersport Warmup

13:35 – 14:10 IDM Supersport Wyścig 2 (LIVE)

Wyścigi można oglądać na żywo w YouTube. Bezpośrednie linki do relacji znajdują się na stronie IDM Live. Informacje na temat rezultatów AF Racing Team będą pojawiać się na bieżąco w social mediach zespołu.


Fot. PSP Łukasz Świderek