AF Racing Team

Świetny debiut AF Racing Team. Sobota na Sachsenringu

Pierwszy wyścig AF Racing Team w nowej serii wyścigowej z obydwoma zawodnikami na podium. Štépán Zuda wygrał, a Daniel Blin był trzeci podczas sobotniej rywalizacji Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec na torze Sachsenring.

 

Najważniejsze informacje:

  • Štépán Zuda wygrał inauguracyjny wyścig klasy IDM Supersport na torze Sachsenring z komfortową przewagą 1.654 sekundy nad drugim zawodnikiem.
  • Daniel Blin po mistrzowsku rozgrywa rywala, żeby przed samą metą wskoczyć na trzeci stopień podium.
  • Drugi wyścig klasy IDM Supersport w niedzielę 5 maja o godzinie 13:35.

 

Sobotnia rywalizacja na torze Sachsenring, podczas inauguracyjnej rundy Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM, nie mogła być bardziej emocjonująca. 

 

Po dobrych kwalifikacjach zawodnicy AF Racing Team uplasowali się kolejno na 5. i 6. polu startowym. Obydwaj świetnie wystartowali, a czeski zawodnik szybko wskoczył na 4. miejsce. Chwilę później wyprzedził go zespołowy kolega Daniel Blin. 

 

W początkowej fazie wyścigu wydawało się, że prowadzący na tym etapie Andreas Kofler będzie próbował odskoczyć stawce, co się jednak nie udało. Po błędzie lidera, sytuację wykorzystał Štépán i awansował na 1. pozycję, którą dowiózł do mety. Mocne, równe tempo sprawiło, że był niezagrożony.

 

Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy, podjęliśmy dużo dobrych decyzji. Motocykl był świetny i miałem dużo przyjemności z jazdy. W wyścigu udało mi się utrzymywać czasy poniżej 1’26, jechałem równo i dobrze się bawiłem. Mamy dwa motocykle na podium, z Danielem na trzecim miejscu – to super wynik i jutro jedziemy po więcej! – komentował na mecie wyścigu zwycięzca, Štépán Zuda.

 

Polski zawodnik Daniel Blin kontrolował sytuację z 4. pozycji, obserwując walkę pomiędzy jadącymi przed nim zawodnikami. Daniel z chirurgiczną wręcz precyzją zaskoczył wszystkich wyprzedzaniem po wyjściu z ostatniego zakrętu. Efektem było trzecie miejsce i podwójne podium dla zawodników AF Racing Team.

 

Jesteśmy właśnie po pierwszym wyścigu klasy IDM Supersport. Udało nam się zdobyć podium, Stepan wygrał, ja byłem na trzecim miejscu. To był mega debiut w klasie, jesteśmy bardzo zadowoleni. Na jutro chcę poprawić jeszcze nieco motocykl i swój wynik, więc trzymajcie kciuki! – dodaje Daniel Blin.

 

Drugi wyścig LIVE

Drugi, niedzielny wyścig klasy IDM Supersport odbędzie się w niedzielę 5 maja o godzinie 13:35. Relację na żywo można oglądać w serwisie YouTube, link poniżej:

 

9:25 – 9:35 IDM Supersport Warmup

13:35 – 14:10 IDM Supersport Wyścig 2 (LIVE)

 

Informacje na temat rezultatów AF Racing Team będą pojawiać się na bieżąco w social mediach zespołu.

 

Fot. PSP Łukasz Świderek