AF Racing Team

AF Racing Team: Zwycięstwa, podia i pełen emocji start sezonu

Pierwsza runda w nowej dla AF Racing Team serii wyścigowej za nami. Štépán Zuda i Daniel Blin z sukcesami podczas Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec na torze Sachsenring.

 

Najważniejsze informacje:

 • Štépán Zuda wygrał inauguracyjny wyścig klasy IDM Supersport na torze Sachsenring w sobotę 4 maja.
 • Daniel Blin dwukrotnie zdobył trzecie miejsce na nowym dla siebie torze. W niedzielę Daniel był najszybszym zawodnikiem wyścigu.
 • Kolejna runda IDM Supersport już w ostatni weekend maja na torze Oschersleben.

 

Debiut AF Racing Team w konkurencyjnej serii Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM był udany i pełen emocji. W weekend 3-5 maja na torze Sachsenring zawodnicy Ducati walczyli o najwyższe stopnie podium, a młody Czech Štépán Zuda wygrał w pierwszym wyścigu.

 

Idealna sobota

Sobotnia rywalizacja na torze Sachsenring praktycznie nie mogła ułożyć się lepiej. Po dobrych kwalifikacjach zawodnicy AF Racing Team uplasowali się kolejno na 5. i 6. polu startowym. Obydwaj świetnie wystartowali, a czeski zawodnik jadący z numerem #37 szybko wskoczył na 4. miejsce. Po błędzie lidera, sytuację wykorzystał Štépán i awansował na 1. pozycję, którą dowiózł do mety. Mocne, równe tempo sprawiło, że był niezagrożony.

 

W sobotę Daniel Blin kontrolował sytuację z 4. pozycji, obserwując walkę pomiędzy jadącymi przed nim zawodnikami. Daniel z chirurgiczną wręcz precyzją zaskoczył wszystkich wyprzedzaniem po wyjściu z ostatniego zakrętu. Efektem było 3. miejsce i podwójne podium dla zawodników AF Racing Team.

 

Skomplikowane warunki pogodowe w niedzielę

Niedzielne ściganie okazało się bardziej skomplikowane, głównie z powodu zmiennych warunków pogodowych. Startujący nieco przed godziną 14:00 drugi wyścig klasy IDM Supersport został przerwany z powodu opadów deszczu. Dyrekcja zawodów określiła wyścig jako deszczowy, co sprawiło, że zespoły musiały podjąć szybką decyzję – pozostać na oponach typu slick lub zmienić je na opony deszczowe.

 

Štépán Zuda wrócił do rywalizacji na oponach deszczowych. Niestety, tor zaczął szybko przesychać, a młody Czech tracić pozycje. Po wczorajszym zwycięstwie, dziś Stepa był ostatni.

 

Daniel Blin z drugiej strony został na oponach typu slick i po starcie zaczął metodycznie wyprzedzać kolejnych zawodników, awansując z okrążenia na okrążenie. Na dwa kółka przed metą Daniel zbliżył się do podium i był najszybszym zawodnikiem na torze, wykręcając najlepsze okrążenie całego wyścigu.

 

Świetne tempo i spokojna głowa sprawiły, że Daniel wskoczył na najniższy stopień podium ze stratą nieco ponad +0,1 sekund do poprzedzającego go Dirka Geigera. W ten sposób Daniel wraca do domu z dwoma trzecimi miejscami i prowizoryczną, drugą pozycją w klasyfikacji generalnej.

 

Dzisiejsze warunki były nieprzewidywalne. Nie do końca było wiadomo, czy rozpada się jeszcze bardziej, czy też nitka toru przeschnie. Po starcie wyścigu pokazano czerwoną flagę i wszyscy zjechali do boksów. Trzeba było w szybkim czasie podjąć decyzję na temat opon przed ponownym wznowieniem wyścigu, który został ogłoszony jako mokry. Nasi zawodnicy podjęli dwie różne decyzje. Gratulujemy Danielowi super wyniku i podwójnego podium, a Stepie należą się słowa uznania za wczorajszą wygraną. Wierzymy, że mamy potencjał na kolejne podia. Czeka nas bardzo dużo pracy, ale jesteśmy na nią gotowi – komentuje manager zespołu AF Racing Team, Magdalena Krasicka.

IDM Sachsenring – wyniki klasy Supersport

 

Wyścig 1


 1. Štépán ZUDA
 2. Andreas KOFLER
 3. Daniel BLIN
 4. Luca DE VLEESCHAUWER
 5. Twan SMITS
 6.  

 

Wyścig 2

 1. Andreas KOFLER
 2. Dirk GEIGER
 3. Daniel BLIN
 4. Lennox LEHMANN
 5. Luca DE VLEESCHAUWER
 6.  

Kolejne rundy przed nami!

Kolejna, druga runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM już w ostatni weekend maja na torze Oschersleben. Relacje z zawodów będzie można niezmiennie oglądać LIVE w serwisie YouTube. Bieżące informacje na temat wyników zespołu AF Racing Team do znalezienia w mediach społecznościowych teamu.

 

Fot. PSP Łukasz Świderek

Kalendarz startów zespołu
31.05. - 02.06.
Oschersleben
21.06. - 23.06.
Most
26.07. - 28.07.
Schleizer Dreieck
16.08. - 18.08.
Assen
30.08. - 01.09.
Nürburgring
20.09. - 22.09.
Hockenheim