AF Racing Team

MOTOCYKLE

Ducati – według wielu najbardziej pożądane motocykle świata

Dlaczego akurat DUCATI? Dlatego, że ta marka to prawdziwy top w świecie motocykli. Maszyny z Bolonii dla wielu ludzi na całym świecie stały się motocyklowym synonimem doskonałości, obiektem masowego pożądania, wręcz motoryzacyjnymi dziełami sztuki. Ducati stało się jednym z symboli najbardziej zaawansowanej włoskiej myśli technologicznej.

W losy DUCATI od dziesięcioleci wpisany jest wyczynowy sport motocyklowy, rywalizacja na najwyższym, mistrzowskim poziomie. Maszyny włoskiego producenta absolutnie dominowały w ostatnich dwóch dekadach w oficjalnych Mistrzostwach Świata Superbike (World Superbike FIM). Ducati z powodzeniem walczy o sukcesy też w drugim z najbardziej prestiżowych cykli wyścigowych na świecie, czyli MotoGP.

Sportowy charakter DUCATI i niesamowite możliwości tych motocykli do walki w wyścigach wpłynęły również na nasz wybór – na decyzję, że postawiliśmy właśnie na tę markę! Od samego początku istnienia teamu, czyli od 2014 roku, nasi zawodnicy rywalizują na kolejnych modelach z rodziny Panigale.

Od sezonu 2022 reprezentanci AF Motors Ducati Toruń startują na motocyklach Ducati Panigale V2. Uczestniczymy w cyklu międzynarodowych Motocyklowych Mistrzostw Włoch w prestiżowej rywalizacji dwóch silnie obsadzonych połączonych klas SuperSport i SuperSport Next Generation.

Egzemplarze biorące udział w czempionacie zostały profesjonalnie przystosowane do rywalizacji w wyczynowym sporcie motocyklowym przez serwis AF MOTORS.