AF Racing Team

TEAM

SUKCES ZRODZONY Z PASJI

Ambicja, wielki potencjał, wyjątkowe motocykle i sportowa pasja. Tak w największym skrócie można scharakteryzować nasz zespół. Poznajcie nas bliżej! 

 

Team AF RACING DUCATI TORUŃ powstał na początku 2014 roku z inicjatywy Dariusza Małkiewicza, byłego zawodnika, wielkiego pasjonata motocykli i dyrektora zarządzającego firmy AF MOTORS z Torunia. To efekt współpracy tego przedsiębiorstwa, będącego jednym z wiodących dealerów motocykli Ducati w Polsce, z ówczesnym krajowym importerem marki, czyli firmą Inter Cars S.A.

 

Do 2017 roku producencki zespół startował jako Ducati Toruń Motul Team. Od 2018 roku bierze udział w sportowej rywalizacji pod obecną nazwą. Na jego czele od początku istnienia niezmiennie stoi Dariusz Małkiewicz.

 

Ekipa techniczna to zespół mechaników z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze serwisowej motocykli wyścigowych. Ogromnym atutem zespołu jest też liczna grupa wiernych kibiców, którzy podążają za AF Racing Ducati Toruń na zawody w kraju i zagranicą.

 

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA

W latach 2014-2021 team z powodzeniem rywalizował w prestiżowym międzynarodowym cyklu Alpe Adria (Mistrzostwa Europy Centralnej) oraz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski. Od sezonu 2022 AF Racing Team Ducati Toruń bierze udział w bardzo silnie obsadzonych Motocyklowych Mistrzostwach Włoch (CIV). 

 

Sięgnęliśmy m.in. po tytuły:

 • indywidualnego Mistrza Alpe Adria International Motorcycle Championship 2021 (Mistrz Europy Centralnej) w klasie Superbike;
 • indywidualnego Mistrza Alpe Adria International Motorcycle Championship 2021 (Mistrz Europy Centralnej) w klasie Superstock600;
 • indywidualnego Mistrza Alpe Adria Cup 2019 (Mistrz Pucharu Europy Centralnej) w klasie 1000
 • indywidualnego II-Wicemistrza Alpe Adria Cup 2019 (Mistrz Pucharu Europy Centralnej) w klasie 1000
 • indywidualnego I-Wicemistrza Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2017 w klasie Superstock 1000 
 • indywidualnego I-Wicemistrza Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2016 w klasie Superstock 1000 
 • indywidualnego II-Wicemistrza Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015 klasie Superstock 1000 
 • I-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji producenckiej w klasie Superstock 1000 i II-Wicemistrzów Polski w klasie Superbike Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015 
 • II-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji producenckiej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2014 
 • II-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji klubowej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2016 (Motosport Team Toruń) 
 • II-Wicemistrzów Polski w klasyfikacji klubowej Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015 (Motosport Team Toruń). 

 

CEL NA SEZON 2023:

W sezonie 2023 AF Racing Team Ducati Toruń za priorytet stawia sobie dalsze starty w międzynarodowych MOTOCYKLOWYCH MISTRZOSTWACH WŁOCH oraz skuteczną walkę o jak najwyższe miejsca miejsca w prestiżowej rywalizacji połączonych klas SuperSport i SuperSport Next Generation.

 

Zespół aktualnie reprezentują:

Daniel BLIN (Supersport 1000) 

 

SPONSOREM TYTULARNYM teamu jest firma AF MOTORS, autoryzowany dealer i serwis DUCATI, mający swoją siedzibę przy ul. Szosa Lubicka 141 w Toruniu.

 

AF Racing Team Ducati Toruń wspierają ponadto: Ducati Polska, Galliot GMD, BNP Paribas, Karomet, Gładki Trans, Stork , z kolei Patnerzy Techniczni to: Motul, Spider, Ohlins, Pirelli Polska, Shoei, Loriz, Twins. Wsparcia udzielają równeż: Leadertech, Rekbud i LKT „Wyczół” Gościeradz. Za obsługę medialną teamu odpowiada agencja Tomasz Niejadlik MEDIA. Patronaty medialne: Świat Motocykli, a także portale SieScigam.pl i JazdaMiejska.pl.