AF Racing Team

AF Racing Team znowu powalczy we Włoszech

Toruński zespół odsłania kolejne karty przed nowym sezonem startów. Asem ekipy, który powalczy o kolejne punkty mistrzostw Włoch na Ducati Panigale V2, będzie Daniel Blin. Ekipa szuka drugiego jeźdźca do udziału w tym prestiżowym czempionacie.

W minionym sezonie team prowadzony przez Dariusza Małkiewicza zadebiutował w bardzo silnie obsadzonych międzynarodowych Motocyklowych Mistrzostwach Włoch – CIV. Debiut ten okazał się nad wyraz okazały. Mimo, że zespół reprezentowało dwóch raptem dwudziestoletnich zawodników, Daniel Blin i Mateusz Hulewicz, którzy dopiero co zasiedli na Ducati Panigale V2, to jednak udało się im nawiązać walkę o wysokie lokaty w wyścigach połączonych klas Supersport i Supersport New Generation. W kilku startach plasowali się w pierwszych dziesiątkach, a cały sezon zakończyli w klasyfikacji generalnej na 18 i 19 miejscu. Trzeba tu jednak wyraźnie podkreślić, że toruńska ekipa starty w mistrzostwach Włoch rozpoczęła dopiero od trzeciej rundy cyklu. Gdyby nie to miejsca obu młodych kierowców z pewnością byłyby jeszcze wyższe. 

  • To był dla nas naprawdę dobry rok – mówi Dariusz Małkiewicz, menedżer AF Racing Team Ducati Toruń. – Cieszą nas te miejsca, ale jeszcze ważniejsze było zdobycie cennego doświadczenia i zebranie wielu danych. To nam też się udało i liczymy, że te rzeczy mocno zaprocentują w kolejnych sezonach startów, w tym już w najbliższym.

W tegorocznym sezonie team będzie reprezentował Daniel Blin. Ze składu ubył Mateusz Hulewicz, stąd ekipa obecnie poszukuje drugiego reprezentanta na ten rok.

  • Dziękujemy Mateuszowi za współpracę – podkreśla Dariusz Małkiewicz. – Dużo wniósł do naszego teamu, dał nam wiele radości i pożytku. Będziemy trzymali kciuki za jego dalszą karierę. W tej chwili naszym potwierdzonym pewniakiem jest Daniel. Miejsce dla drugiego zawodnika pozostaje wolne i rozglądamy się za kolejnym perspektywicznym kierowcą.

Sezon Motocyklowych Mistrzostw Włoch – CIV startuje pod koniec kwietnia w Misano. Będzie składał się z sześciu rund i zakończy się w dniach 07-08 października na legendarnym torze Imola.

Główny Sponsor Zespołu: AF Motors Ducati Toruń; główny partner techniczny: Dominator; pozostali partnerzy: Galliot GMD, BNP Paribas, Gładki Trans, Stork, Ducati Polska i Mercedes-Benz Trucks Polska, Motul, Spider, Ohlins, Pirelli, Shoei, Andreani Group, Autoandreas, Tomasz Niejadlik MEDIA.