AF Racing Team

AF Racing Team odsłania karty

W ubiegły weekend w trakcie Warsaw Motorcycle Show AF Racing Team zaprezentował pełny skład zespołu oraz przedstawił plany na 2024 rok.

Warszawskie targi motocyklowe były okazją do spotkania i porozmawiania osobiście z zawodnikami reprezentującymi AF Racing Team – Danielem Blinem oraz Stepanem Zuda.

 

10 lat istnienia zespołu

Już za dwa miesiące zespół będzie obchodził swoje dziesięciolecie. W trakcie tej dekady AF Racing Team rywalizował na wielu torach całej Europy, zbierając tym samym ogromne doświadczenie. Jak mówi Dariusz Małkiewicz, były zawodnik i założyciel zespołu:

„Prawie 10 lat temu sam przymierzałem się do startów w zawodach motocyklowych. To dzięki tej decyzji zrozumiałem, jak bardzo istotna jest rola zespołu i jak ważne jest profesjonalne przygotowanie motocykla. To właśnie zmotywowało mnie, żeby taki zespół założyć i ścigać się w Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Z czasem nasz projekt ewoluował. Przeniósł się najpierw do Alpe Adria, Motocyklowych Mistrzostw Włoch CIV a obecnie do Motocyklowych Mistrzostw Niemiec IDM. Pomimo że dalej jeżdżę treningowo motocyklami wyścigowymi, ustąpiłem miejsca młodym, nowym talentom, których mam nadzieję będzie w Polsce przybywać. Celem zespołu jest profesjonalne podejście do wyścigów motocyklowych, które stawiają najwyższą poprzeczkę nie tylko przed samym zawodnikiem, ale również ludźmi, którzy za nim stoją”.

 

W 2024 roku startujemy w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec IDM

W obecnym sezonie 2024 AF Racing Team wystartuje w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec IDM. Barwy zespołu będzie reprezentował ściągający się od czterech lat, utytułowany polski zawodnik Daniel Blin oraz młody, utalentowany Czech – Stepan Zuda.

 

Poza torem – spotkania z pasjonatami

Targi motocyklowe w Warszawie były idealnym miejscem do spotkania się z zespołem, na co dzień ścigającym się poza granicami Polski. Fani wyścigów motocyklowych mogli zobaczyć na żywo motocykle o wartości przekraczającej 90 000 euro oraz porozmawiać z zawodnikami, oraz członkami zespołu.

Serię IDM można oglądać za darmo w serwisie YouTube, a niektóre rundy (np. runda na torze Sachsenring), zlokalizowane są blisko Polski – więc śmiało można zorganizować sobie wyścigowy weekend i zobaczyć, jak wygląda sport motocyklowy na najwyższym poziomie.

Kalendarz startów zespołu
03.05. - 05.05.
Sachsenring
31.05. - 02.06.
Oschersleben
21.06. - 23.06.
Most
26.07. - 28.07.
Schleizer Dreieck
16.08. - 18.08.
Assen
30.08. - 01.09.
Nürburgring
20.09. - 22.09.
Hockenheim

Zachęcamy do oglądania pierwszej rundy Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDM, już w weekend 3-5 maja na kanale niemieckiego magazynu MOTORRAD.

AF Racing Team wspierają

 

Jadą z nami:

AF Motors, Mercedes Benz, Stork, BNP Paribas Bank, Ducati Torun, HZ Technology, CBData, Exactec, Progres, Autodrom Torun, Tech4Bet

 

Partnerzy techniczni:

Dominator, Denicol, Shoei, Pirelli

 

Wspierają nas:

Świat Motocykli, No1One / Superwise, Andreani, Melotti, Plastic Bike, Barni

Zdjęcia: Konrad Lechański